صفحه ۱ از ۲

اخبار ویژه

تأمین حقوق شهروندی با اصلاح آیین‌نامه قانون دسترسی آزاد به اطلاعات
تهران- ایرنا- هیات دولت با پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اصلاح آیین‌نامه اجرایی ماده (۸) قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با توجه به اهمیت نقش این قانون در تأمین حقوق شهروندی و پیش‌بینی سازوکارهای لازم برای مقابله با امتناع دستگاه‌های اجرایی از پاسخگویی به شهروندان، ‌موافقت کرد.
۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۹:۰۹
گزارش‌دهی به مردم؛ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در کدام مسیر؟(بخش دوم و پایانی)
ایرناپلاس- مدیر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اعتقاد دارد این قانون، بخش‌هایی که نقص قوانین دارند را اجبار می‌کند اطلاعات قراردادهایشان را در سال‌های ۹۸، ۹۹ و ... منتشر کنند و اگر این کار را نکردند از آنها بازخواست شود.
۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۹:۰۷
سرانجام قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و عمل‌گرایی دستگاه‌ها(بخش نخست)
تهران- ایرناپلاس- قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات می‌تواند با در دسترس قرار دادن اطلاعات، برای هر شهروندی در جامعه شفاف‌سازی کند. اما این پرسش مطرح می‌شود که این قانون چگونه در زمان اجرا، با چه راهکارهایی به این مهم دست می‌یابد؟
۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۹:۰۳
« قبلی ۱ صفحه ۲ از ۴ ۳ ۴ بعدی »

اخبار مرتبط

با نگاهی به «قانون دسترسی آزاد به اطلاعات»  شفافیتی از جنس قانون
با وجود آن که تاکنون ۵۱۶ دستگاه حاکمیتی به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوسته اند، هنوز نهادهای مهمی وجود دارند که اطلاعات خود را در این سامانه به اشتراک نگذاشته اند.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
مقاومت در‌مقابل شفافیت
با وجود گذشت نزدیک به 15 ماه از راه اندازی سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، دستگاه‌هایی مثل آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام ره و نهادهای نظامی هنوز به این سامانه نپیوسته‌اند
۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
سازمان محیط زیست دستگاه فعال در حوزه دسترسی آزاد به اطلاعات
کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از سازمان حفاظت محیط زیست تقدیر کرد.
۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
رقم بودجه سازمان سینمایی و لیست حمایت ها از موسسات تابعه اش اعلام شد
ر راستای سیاست شفاف‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، جزئیات بودجه سازمان سینمایی و لیست حمایت از موسسات زیر مجموعه به تفکیک از سال 1387 تا 1391 منتشر شد.
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
رتبه نخست وزارت علوم در زمینه دسترسی آزاد اطلاعات
وزارت علوم، با ۱۸۰ زیرمجموعه فعال از بین ۱۸۷ مجموعه متصل به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، با اختلاف بسیار زیاد نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی، رتبه نخست را به خود اختصاص داد.
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۵
افشین حبیب‌زاده، گیتی اعتماد و حسین ایمانی جاجرمی از شفاف‌سازی در شهرداری تهران می‌گویند/ گام نخست شفافیت د‌ر پایتخت
۹ ‌ماه بعد از استقرار اعضای شورای پنجم در ساختمان بهشت، موضوع شفافیت به‌عنوان یکی از اولویت‌های شهرداری و شورای شهر تهران همچنان پیگیری می‌شود.
۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
چرا شورای نگهبان به سامانه دسترسی آزاد اطلاعات نپیوست؟/ کدخدایی: قانون مشمول ما نمی‌شد
سخنگوی شورای نگهبان درباره چرایی نپیوستن شورای نگهبان به سامانه دسترسی آزاد اطلاعات، گفت: این قانون مشمول ما نمی‌شد.
۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
پیش‌نویس لایحه شفافیت
همزمان با دستور ویژه رئیس محترم جمهور برای پیگیری پرونده خودروهای وارداتی غیر مجاز، پیش‌نویس لایحه شفافیت توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری منتشر می‌شود.
۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
لیست حمایت های مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام شد
در راستای سیاست شفاف‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، جزئیات حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از پروژه‌های سینمایی به تفکیک از سال 1385 تا پایان 1396 منتشر شد.
۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۳۷
صالحی امیری: دسترسی آزاد به اطلاعات در دولت تدبیر و امید کلید خورد
رئیس کمیته ملی المپیک، شفاف سازی، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، اعتماد سازی درسایه همدلی و انسجام ملی را فصل نوینی از دموکراسی و مردم سالاری دانست که در دولت تدبیر و امید کلید خورد.
۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۲۲

نماداده